Jobba hos oss

Rönnowska skolan är inne i ett spännande utvecklingsarbete där du som pedagog får vara delaktig i vårt fortsatta arbete. Här förväntas du som medarbetare vara aktiv i att skapa nätverk och kontakter med näringslivet. 

I Helsingborgs stads skolor tror vi på ett kollegialt lärande mellan både verksamheter och kollegor och på ett smart resursoptimerat stöd. Det ser vi som viktiga framgångsfaktorer för att du ska kunna fokusera på ditt uppdrag. Vi vill att du ska lyckas.

Som medarbetare på Rönnowska skolan är du en del i vårt gemensamma arbete med att skapa den bästa skolan för varje barn och elev i Helsingborg.

Nyfiken på hur det ser ut hos oss? Häng med yrkeslärarna Fredrik Pettersson och Heléne Ahlm för två olika besök på skolan. Du kan även läsa två korta intervjuer med Fredrik som jobbar på el- och energiprogrammet och Heléne från hotell- och turismprogrammet.

Den här delen av hemsidan visar innehåll från YouTube. Genom att fortsätta godkänner du GDPR och Sekretesspolicyn.
Den här delen av hemsidan visar innehåll från YouTube. Genom att fortsätta godkänner du GDPR och Sekretesspolicyn.